چگونه با تصمیم‌گیری به موقع ثروتمند شویم

تصمیم گیری به موقع

توانایی تصمیم گیری به موقع گامی به سوی ثروت:

ناتوانی در تصمیم گیری به موقع و کار امروز را به فردا موکول کردن از عوامل شکست و ناکامی می‌باشد.بررسی‌ها نشان داده یکی از ویژگی‌های کسانی که توانسته‌اند ثروت زیادی بیندوزند این است که در تصمیم گیری‌های خود سریع بوده وپافشاری کرده‌اند.

شیوه اظهار عقیده وتصمیم گیری به موقع :

یکی از دلایلی که اغلب مردم  از ناز ونعمت دور می‌مانند این است که به سادگی تحت تاثیر دیگران قرار می‌گیرند واجازه می‌دهند که دیگران به جای آن‌ها فکر کنند.اگر تحت تاثیر عقاید دیگران قرار بگیرید به عقیده خود تمایل نخواهید داشت در حقیقت اظهار عقیده ارزان‌ترین چیز بر روی زمین است.

برای نظر خود ارزش قایل شوید:

برای به اجرا درآوردن تصمیمات خود همکارانی از جنس خود انتخاب کنید که با شما همرنگ و هماهنگ باشند و خود را از کسانی که بر شما ونظرات شما تاثیرات منفی می‌گذارند رها کنید.همیشه سعی کنید شنونده باشید تا گوینده.

اگر بیش از نیاز حرف بزنید خود را از فرصت‌های کسب دانش محروم کرده‌اید و شاید برنامه و هدف‌های خود را برای کسانی بازگو کنید که علاقمند به شکست شما هستند زیرا بعید نیست که به موفقیت شما غبطه بخورند.

این مساله را در نظر داشته باشید که همه مانند شما دوست دارند ثروتمند شوند اگر برنامه‌های خود را خیلی باز و روشن با آن‌ها در میان بگذارید بعید نیست که آن‌ها از شما برای به اجرا گذاشتن برنامه‌هایتان پیشی بگیرند. یکی از بهترین تصمیمات شما این است که دهان خود را بسته وچشم وگوشتان را بازکنید.

برای تصمیم گیری به موقع باید شجاع بود

تصمیمات بزرگ و تصمیم گیری به موقع نیاز به پذیرش ریسک‌های بزرگ دارند. برای مثال:لینکلن زمانی تصمیم گرفت که اعلامیه برابری نژادی را انتشار دهد که احتمالا هزاران نفر از دوستان و مردان سیاست بر ضد او می‌شدند.

خواسته‌های خود را مشخص کنید :

کسانی که قاطعانه تصمیم می‌گیرند به چیزی که واقعا می‌خواهند آگاه‌اند و در بیشتر موارد به این خواسته خود می‌رسند. برای عملی کردن هدف خود منتظر معجزه نباشید چون معجزه ای در کار نیست.بر تصمیمات خود ثابت قدم باشید .لازمه عزم راسخ در تصمیم گیری شجاعت است.

یکی از راههای بی شمار رسیدن به ثروت و موفقیت انتخاب همکار مناسب است

قدرت گرفتن از همکاران برای تصمیم گیری به موقع :

منظور تلاش هماهنگ میان چند شخص برای رسیدن به یک هدف مشخص است.کسی بدون کمک گرفتن از همکاران خود به جایی نمی‌رسد پس باید در انتخاب آن‌ها دقت و وسواس کافی به خرج دهید. دو ویژگی اصلی که همکاران باید داشته باشند یکی ماهیت اقتصادی دارد و دیگری روانی.

ویژگی اقتصادی که مشخص است.هرکس که بتواند با اشخاصی که از شعور مقبول برخوردار باشد همکاری کند و با آن‌ها هماهنگ واز توان آن‌ها بهره مند شود در واقع به سود خود کار کرده است.این همکاری تقریبا مبنای همه‌ی موفقیت‌های بزرگ بوده است.

ویژگی روانی بدین معناست که وقتی دو مغز هماهنگ باهم باشند مغز دیکری ایجاد می‌شود که نیروی ملموس و نامریی دارد که توانایی ارتباط با مغز سومی را دارا می‌باشد. مهم‌ترین اصل برای دستیابی به ثروت سود بردن از اصل همکاری است .اصل استفاده از نیروی همکاران بستگی به نیروی مغزی افرادی دارد که در کنار هم قرار می‌گیرند.وقتی گروهی از مغزها باهم در ارتباط باشند و با هم کار کنند نیروی افزایش یافته ناشی ازاتحاد آن‌ها در اختیار همه‌ی مغزهای تشکیل دهنده گروه قرار می‌گیرند.

5 قانون پول از جیم ران

تاثیر احساسات مثبت:

پول کم رو و وسوسه انگیز است. برای به دست آوردن آن باید تلاش صمیمانه کرد و ایمان و قدرت کافی همراه با اشتیاق فراوان و پایداری داشته باشید و برنامه ای که آن را به مرحله‌ی اجرا بگذارید.

در انباشت کردن ثروت کلان مساله فرایند فکری مطرح است .پول و ثروت همان جایی است که اندیشه‌های مثبت در آنجاست و در طرف دیگر که احساس است و اندیشه‌های منفی در جریان است فقر و فلاکت نیز همان جاست.

برای فقیر شدن نیاز به برنامه و کمک دیگران نیست در حالی که ثروت را باید جذب کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *