۵ قانون پول از جیم ران

5 قانون پول از جیم ران

۵ قانون پول از جیم ران که باید بدانید

قوانینی اساسی برای تحول در امور مالی

 

بعد از خواندن مقاله ۵ قانون پول از جیم ران شما می آموزید

دارایی و پول خود را مدیریت وکنترل کنید واز ارزش واقعی پول با خبر می شوید و با قانون پول آشنا خواهید شد

هرچند امور مالی نباید بزرگ‌ترین اولویت ما در زندگی باشد اما ما معتقدیم که پول نقش مهمی در زندگی دارد و باید آن را به شکلی که هست در نظر بگیریم:نه یک ابزار.

زیگ زیگلر در این مورد می‌گوید:

پول همه‌چیز نیست، ولی جایگاهش همان بالاست، درست کنار اکسیژن!

پول، ابزاری است که بسته به نوع استفاده ما از آن، می‌تواند یا شادی و لذت را به ما هدیه دهد یا خرابکاری به بار آورد.

 

ما باید از تمام احتمالات و عواقب آن باخبر باشیم. خیلی از بهترین چیزهای دنیا به این خاطر به وجود آمده‌اند که فرد یا افرادی توانایی مالی لازم برای سرمایه‌گذاری روی آنها را داشته‌اند، مثل‌ کسب و کارهایی که به وجود می‌آیند، مدارسی که ساخته می‌شوند وسازمان‌های خیریه بشردوستانه.

از طرف دیگر، دوستی‌هایی که به خاطر پول خراب‌شده اند، چه منافع نامشروعی که به‌دست آمده‌اند و چه زندگی‌هایی که ویران‌شده‌اند.

به همین خاطر امروز می‌خواهیم در مورد به‌کار بستن بعضی از اصول ساده مالی که در مقاله ۵ قانون پول از جیم ران آمده است صحبت کنیم.

و به شما بگویم که اگر پول به‌عنوان ابزاری برای بهبود زندگی خودتان و دیگران به‌کار گرفته شود، چه‌کارهای خوب و دستاوردهای فوق‌العاده به بار خواهد آورد.

جان وزلی می‌گوید: تا جایی که می‌توانید پول درآورید، تا جایی که امکان دارد پس‌انداز کنید و تا حد ممکن ببخشید.

کسی که سعی کند با دنبال کردن اصول درآمد، پس‌انداز و بخشش بیشتر، زندگی‌اش رادرتعادل نگه دارد، می‌تواند از خیلی تنش‌ها و مشکلات دوری کند.

ولی باید این هم یادتان باشد که پول جنبه‌ای وسوسه کننده هم دارد، شاید فکر کنید با پول می‌توانید همه مشکلاتتان را حل کنید، ولی این‌طور نیست.
پول داشتن موضوع فوق‌العاده‌ای‌ست، به‌شرطی که زندگی‌تان تعادل داشته باشد و بتوانید دیدگاه درستی در زندگی داشته باشید.

مهم است که پول ما واقعاً به خودمان تعلق داشته باشد، نه اینکه به هر روش دیگری آن رابدست آورده باشیم. اولین روش برای مطمئن شدن از تعلق داشتن پول به خودمان این است که از وضعیت قرض‌ها و بدهی‌هایمان باخبر شویم.

اگر این ضرب‌المثل قدیمی را شنیده‌ باشید عملکرد بهتری در این زمینه خواهیم داشت: بدهکار، همیشه بنده طلبکار است

وقتی بدهی داریم، یعنی به کسی مدیون هستیم و به همین خاطر آن فرد تا حدی می‌تواند ما را در کنترل خودش بگیرد. درواقع انگار که ما بنده آن فرد هستیم.

آزادی مالی به‌هیچ‌وجه این‌طور نیست.جالب است که این موضوع را در مورد وام و قرض بدانید که خیلی از افراد باهوش اصلاً وام نمی‌گیرند

بنابراین، برای اینکه در مقاله ۵ قانون پول از جیم ران کمی کمکتان کرده باشیم، در قسمت بعدی به مواردی اشاره خواهیم کرد که برای رسیدن به آزادی مالی باید آنها را به‌کارببندید.

 

۱ ذهنیت درستی داشته باشید

وقتی بحث بدهی پیش می‌آید، تنها یک ذهنیت درست است، مخالفت بی‌رحمانه است!

ما باید بدهی را به‌عنوان بزرگ‌ترین دشمن پول و امور مالی‌مان در نظر بگیریم. اگر بخواهیم بگوییم: خوب کمی قرض ازاینجا و یک مقدار وام ازآنجاایرادی ندارد، خیلی زود می‌بینیم که گرفتار انواع و اقسام قرض و بدهی شده‌ایم.

 به همان روش که با سرمایه‌گذاری و پس‌انداز می‌شود پول را بیشتر کرد، بدهی هم باگذشت هرماه بیشتر می‌شود و شمارا بیشتر به قعر درهفرومی‌برد. ذهنیت درست، تسویهٔ همه بدهی‌ها و گرفتار نشدن دوباره در این وادی است.

 چنین ذهنیتی دارید؟

  خیلی وقت‌ها ذهنیت ماتحت تأثیراطرافیان و شرایط الآن مان قرار می‌گیرد. آیا تازگی‌ها از ذهنیت حقیقی‌تان  در مورد قرض و بدهی اطلاعی گرفته‌اید؟

۲ درک بیشتری به‌دست آورید

 بعضی‌هااصلاً نمی‌دانند چقدر بدهی دارند. بعضی‌ها واقعاً از پول و سرمایه اصلی‌شان خبر ندارند. اگر دقیقاً ندانید در حال حاضر در چه جایگاهی هستید، نمی‌توانید برنامه درستی برای آینده بچینید.

جور دیگری به این قضیه نگاه کنیم. فرض کنیم می‌خواهید به دوستی سر بزنید و برای رسیدن به خانه‌اش احتیاج به راهنمایی دارید. وقتی برای پرسیدن آدرس تماس می‌گیرید، از شما می‌پرسد از کجا دارید به سمت خانه او می‌روید. در جواب این سؤال، معمولاً شهر یا آدرس مبدا را میگویم و بعد، او مسیر مناسب را برای رسیدن به خانه‌اش را به ما می‌گوید.

حالا تصور کنید ندانید در حال حاضر کجا هستید. درنتیجه دوستتان هم نمی‌تواند مسیر درست را به شما معرفی کند چون نمی‌داند باید به شمال بروید یا جنوب یا شرق یا غرب.

 همین موضوع در مورد مسیر آینده پول ومالی‌تان هم صدق می‌کند اگر هدف این باشد که یک میلیارد تومان پول پس‌انداز کنید والان۷۵۰ میلیون تومان پول پس‌انداز دارید،  برنامه‌تان با وقتی‌که۱۰۰میلیون تومان پول بدهی دارید، فرق خیلی زیادی خواهد داشت.

جایگاه الآن‌تان را درزمینه امور مالی بشناسید. جمله معروف: دانش، قدرت می‌آورد مصداق این قضیه  است. اگر بدانید شرایط مالی‌تان چگونه است، قدرتمندمی شوید چون برنامه آینده‌تان را به شکل بهتری تدوین خواهید کرد.

۳ کمک بگیرید

قرار نیست شما بر تمام امورات زندگی‌تان مسلط باشید وقتی درجایی به مشکلی بر می‌خورید معنی‌اش این نیست که به بن‌بست رسیده‌اید.

وقتی شما توانایی حل یک مشکل را ندارید به این معنی است که شما به‌اندازه کافی به این مشکل آشنایی ندارید.

یا به قول معروف پادزهر آن را ندارید پس با تحقیق، مطالعه و یا کمک گرفتن از کسانی که با این مشکل آشنا هستند مثلا مشاوره‌ها می‌توانید آن را برطرف کنید

وقتی بیمار هستید، پیش پزشک می‌روید.وقتی می‌خواهید ورزشی را بهتر یاد بگیرید، مربی می‌گیرید. وقتی بدهی دارید هم باید کمک بگیرید.

.بسته به مقدار بدهی‌تان که دارید باید دنبال درجات مختلفی از کمک باشید. اگر بیست تا سی میلیون تومان پول بدهی دارید، می‌توانید فقط از یکی از دوستانتان بخواهید که مراقب نحوه خرج کردنتان باشد تا زیاده‌روی نکنید.

ولی اگر بدهی ۵۰میلیون تومانی دارید شاید احتیاج باشد از یک مشاور مالی کمک بگیرید. نگذارید غرورتان مانع شود. همه، بعضی وقت‌ها به کمک احتیاج دارند و افراد باهوش در زمان نیاز حتماً از کسی کمک می‌گیرند. اگر بدهی دارید و برای مدیریت کردن احتیاج به کمک دارید، خوب کمک بگیرید.

آینده مالی‌تان و پولتان به این موضوع بستگی دارد.باور کنید!!!

ادامه مقاله به زودی….

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *