چگونه مانند افراد موفق فکر کنیم؟

چگونه مانند افراد موفق فکر کنیم؟
[box type=”info” align=”aligncenter” class=”” width=””]تمام موفقیت‌ها از فکر کردن شروع می‌شوند.[/box]

[box type=”success” align=”alignright” class=”” width=””]فکر کردن درواقع جرقه اصلی پیدا شدن بهترین ایده‌هاست، زیرا افکار باعث تأثیر در احساسات می‌شوند و احساسات نیز باعث به وجود آمدن فعالیت‌ها خواهند شد و خود این فعالیت‌ها ممکن است خوب یا بد باشد.[/box]

ما در این مقاله به شما میگوییم گه چگونه مانند افراد موفق فکر کنیم؟

هر چیزی که امروز در زندگی هستید و هر آنچه را که به دست آورده‌اید در آغاز با یک فکر کوچک و ساده که در ذهن خود شکل داده‌اید شروع‌ شده‌ است، در واقع موفقیت‌ها یا عدم موفقیت‌هایی که امروزه به دست آورده‌اید حاصل فکر کردن‌های شما هستند و احساسات و تفکرات، به وجود آورنده شرایط زندگی هستند.

افکار مثبت باعث موفقیت و افکار منفی باعث شکست خواهند شد. حتی اگر شما جزء آن افرادی هستید که بیشتر روی مشکلات تمرکز دارید، تا راه‌حل، می‌توانید از درون همین مشکلات کلید موفقیت را پیدا کنید البته اگر مبارز خوبی باشید، هستید؟

آیا می‌توانید انسان موفقی را نام ببرید که در زندگی‌اش مبارزه نکرده باشد؟

آیا تا بحال از خودتان پرسیده‌اید که انسان‌های موفق چه طرز فکری دارند و ما چگونه مانند افراد موفق فکر کنیم؟

خوب مسلماً هیچ‌کس بدون مبارزه به‌جایی نخواهد رسید.

چگونه مانند افراد موفق فکر کنیم؟
چگونه مانند افراد موفق فکر کنیم؟

[box type=”success” align=”alignright” class=”” width=””]رمز موفقیت افراد موفق این است، حتی اگر افکار منفی هم در سر دارند آن‌ها را جمع کرده و در جهت مثبت از آن بهره می‌گیرند.[/box]

موفقیت هیچ‌گاه تصادفی اتفاق نمی‌افتد البته کمی شانس در طول مسیر ممکن است وجود داشته باشد و در مسیر خوب قرارتان دهد اما دوامی نخواهد داشت.

موفقیت نصیب کسانی خواهد شد که روی شانس خود سرمایه‌گذاری می‌کنند و احتمال شکست خود را پایین می‌آورند.

[box type=”note” align=”alignright” class=”” width=””]تنها دارایی قدرتمندی که ما داریم ذهن ماست، اگربه‌خوبی پرورش داده شود می‌تواند ثروت عظیم ایجاد کند
«رابرت کیوساکی»[/box].

برای اینکه بتوانید شما هم همانند افراد موفق عمل کنید باید از نحوه تفکرتان شروع کنید و از خود بپزسید که چگونه مانند افراد موفق فکر کنیم؟

-انسان‌های موفق جرئت ریسک کردن و تصمیم‌گیری دارند.

موفق شد نیازمند جرئت و جسارت است. اگر فرصتی پیش رویتان هست باید شهامت و قدرت استفاده از آن را داشته باشید چرا که به‌ قول‌ معروف «شانس یک‌بار در خانه آدم را میزند». البته این جمله کمی ناامید‌ کننده است ولی برای پیدا کردن جرئت و شهامت در خود به آن نیاز پیدا خواهید کرد. جسور بودن مخصوصاً در موفقیت‌های مالی بسیار حائز اهمیت است.

چگونه مانند افراد موفق فکر کنیم؟

[box type=”success” align=”aligncenter” class=”” width=””]باید فرصت‌های پیش‌رو را به‌خوبی دیده و به موقعیت آن‌ها بتوانید بله بگویید و سریع آن را شروع کنید.[/box]

افراد موفق قدرت تصمیم‌گیری بالایی در خوددارند، آن‌ها به کوچک‌ترین فرصت‌ها به‌عنوان بزرگترین عامل موفقیت نگاه کرده و فوراً از آن‌ها استفاده می‌کنند.

[box type=”note” align=”alignright” class=”” width=””]تمام افکار خود را روی کاری که دارید انجام می‌دهید متمرکز کنید، پرتوهای خورشید تا متمرکز نشوند نمی‌سوزانند.«الکساندر گراهام بل-مخترع، مبتکر و دانشمند.

دشمنان موفقیت را بشناسید مقاله ایی که باید خواند

-مسئولیت‌پذیر باشید.

برای اینکه به‌جایی برسید باید بتوانید مسئولیت کارهای خود را به عهده بگیرید. باید به این طرز تفکر برسید که وقتی شکست خوردید بتوانید آن را قبول کرده حتی اگر کسی یا کسانی نیز در این کار نقش داشته باشند،

باید این اعتماد‌به‌نفس را داشته باشید که بگویید این کار من است و من خود مسئولیت آن را بر عهده می‌گیرم و بعد به فکر بهبود وضعیت باشید زیرا اگر مسئولیت را گردن این‌ و آن بیندازید قدرت کنترل موقعیت را از دست خواهید.

تمام انسان‌های موفقی که می‌شناسید از این رویه پیروی می‌کنند، مهم نیست که چه اتفاقی بیفتد آن‌ها مسئولیت کارهای خود را بر عهده می‌گیرند و با قبول اشتباه خود به بهبود وضعیت موجود فکر خواهند کرد، یک‌ راه اشتباه را دوبار نمی‌روند و از هر شکستی به‌عنوان تجربه استفاده می‌کنند تا در موقعیت دیگر بهترین‌های خود را به نمایش بگذارند.

زندگی شما تنها زمانی بهتر می‌شود که خودتان بهتر شوید.«برایان تریسی»

-فقط ایده ارائه نکنید بلکه آن‌ها را عملی کنید.

می‌توانید تا ابد ایده ارائه کنید و حتی بهترین ایده‌ها و فکر‌ها را داشته باشید که هیچ‌کس دیگری ندارد ولی تا زمانی که آن‌ها را عملی نکنید به درد نمی‌خورند.

[box type=”note” align=”alignright” class=”” width=””]ازنظر «ماکسول» افکار و ایده‌ها باید تا زمان تجسم یافتن پرورش داده شوند و سپس به بوته آزمایش گذاشته شوند.[/box]

هر ایده‌ای که به ذهنتان می‌رسد در حالت خاموشی قرار دارد. باید بتوانید آن‌ها را پرورش داده و به بهترین وجه به نمایش بگذارید و عملی کنید.

افراد موفق تمام ایده‌های خود را می‌نویسند و بعضی‌ها را باهم ادغام می‌کنند، از بین تمام آن‌ها بهترین ایده که ارزش سرمایه‌گذاری و وقت گذاشتن را داشته باشد را انتخاب می‌کنند و به آن نظم می‌دهند و برای عملی شدن آن تلاش می‌کنند.

[box type=”note” align=”alignright” class=”” width=””]برای اینکه با استفاده از ایده‌های جالب و فنّاوری‌های نو شرکتی بسازی که بتواند برای سال‌ها نوآوری کند نیاز به نظم بسیاری دارد.«استیو جابز»[/box]

-برنامه‌ریزی درست و به‌جا داشته باشید.

درواقع برنامه‌ریزی مناسب به کارها نظم می‌دهد، زمان را کنترل می‌کند، اشتباه کردن را کاهش می‌دهد و باعث می‌شود از سردرگمی نجات پیدا کنید.

اگر برای کارهایی که می‌کنید صحیح برنامه‌ریزی کنید فکرتان هم آسوده‌تر خواهد شد و به‌راحتی می‌توانید کارها را به بهترین نتیجه ممکن برسانید. افراد موفق موضوعات را در ذهن خود تجزیه می‌کنند، منابع خود را بررسی کرده، از خود در مورد اینکه چرا این مسئله باید حل شود سؤال می‌کنند، موضوعات کلیدی را شناسایی کرده و منابع خود را بررسی و از بهترین منبع استفاده می‌کنند.

تمام سعی آن‌ها بر این است که حاشیه خطای خود را کاهش دهند.

[box type=”note” align=”alignright” class=”” width=””]اگر کارهایتان را به قسمت‌های کوچک‌تر دسته‌بندی کنید، بی‌شک هیچ‌چیز دشوار نخواهد بود.«هنری فورد-مخترع[/box]

برای اینکه بتوانید همانند افراد موفق فکر کنید و به‌پیش بروید باید این سوال را از خودتان بپرسید که چگونه مانند افراد موفق فکر کنیم؟ و خود را از چنگال محدودیت‌ها خلاص کنید، حواستان را جمع فرصت‌ها کنید و از کوچک‌ترین فرصت‌ها به بهترین نحو استفاده کنید.

[box type=”success” align=”aligncenter” class=”” width=””]بهترین و بارزترین فکر افراد موفق این است «من می‌توانم»[/box]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *