مثل برنده‌ها فکر کن

 

انسان‌هایی که خواهان موفقیت هستند خودشان را با کسانی که هم‌عقیده و هم‌فکر هستند، متحد می‌کنند. آنها می‌دانند که تشکیل یک گروه که ما در اینجا به آن ذهن برتر می‌گویم چقدر باارزش است. گروهی که از چندین نفر با چندین عقیده و چندین تخصص متفاوت تشکیل‌شده می‌تواند هر غیرممکنی را ممکن کند. شما برای موفقیت نمی‌توانید تمام حرفه‌ها و علم‌های مختلف را یاد بگیرید و بکار ببندید

بهترین راه این است یک تیم قوی و کاردان که با شما یک دل و یک رنگ هستند را با خودتان همراه کنید و تا بتوانید هرچه سریعتر مسیر رسیدن به اهدافتان را هموار کنید.

ما در این مقاله به طرز فکر انسان برنده خواهیم پرداخت و اینکه آن‌ها چگونه فکر می‌کنند طرز فکر انسان برنده به‌گونه‌ای است که کم‌کم و بدون داشتن استعدادی خاص و یا شانس، ثروتمند و بی‌نیاز می‌شوند آن‌ها زمانی که شروع کرده‌اند تقریباًهیچ‌چیزی به جز طرز فکر یک انسان برنده را نداشته‌اند.

آن‌ها مخالفت‌ها را کنار می‌زنند اقدام می‌کنند و آموزش می‌بینند این‌ها تنها مواردی از طرز فکر انسان برنده هستند در ادامه مقاله موارد دیگری از این نوع طرز فکر که زندگی انسان‌های خودساخته و ثروتمند را تشکیل داده است رابرای‌تان بیان خواهیم کرد.

آن‌ها هدف‌دارند و درراه هدف خودشان هر سختی و ناخوشی را به جان می‌خرند

اگر تعدادی از این موارد را در خودتان پیدا نکردید نگران نباشید چون تقریباًبیشتر آنها اکتسابی هستند و می‌توانید با تمرین به آنها دست پیدا کنید.

آن‌ها هدف‌دارند و درراه هدف خودشان هر سختی و ناخوشی را به جان می‌خرند

۱ فرصت‌هایی را می‌بینند و پیدا می‌کنند که دیگران آنها را نمی‌بینند.

۲ از مشکلات درس می‌گیرند، درحالی‌که دیگران فقط مشکلات را می‌بینند.

۳ روی راه‌حل‌ها تمرکز می‌کنند.

۴ هوشیارانه و هوشمندانه موفقیتشان را می‌سازند، درزمانی که دیگران آرزو می‌کنند موفقیت به سراغشان آید.

۵.مثل بقیه ترس‌هایی دارند ولی اجازه نمی‌دهند ترس آنها را کنترل و محدود کن

۶ سؤالات درست را به شیوه صحیح از خود می‌پرسند. سؤال‌هایی که آنها را در مسیر مثبت ذهنی و روحی قرار می‌دهد.

۷ به‌ندرت از چیزی شکایت می‌کنند و انرژی‌شان را به خاطر آن از دست نمی‌دهند. همه‌چیزی که شکایت کردن باعث آن است فقط قرار دادن فرد در مسیر منفی‌بافی و بی‌ثمر بودن است.

۸ سرزنش نمی‌کنند (واقعاً فایده‌اش چیست؟) آنها مسئولیت کارهایشان و نتایج کارهایشان را تماماً به عهده می‌گیرند

۹.وقتی ناچارند از ظرفیتی بیش‌ازحد ظرفیتشان استفاده کنند همیشه راهی را برای بالا بردن ظرفیتشان پیدا می‌کنند و بیشتر از ظرفیتشان از خود توقع دارند. آنها ازآنچه دارند به نحو کارآمدتری استفاده می‌کنند.

۱۰ همیشه مشغول، فعال و سازنده هستند. هنگامی‌که اغلب افراد در حال استراحت هستند آنها برنامه‌ریزی کرده و فکر می‌کنند تا وقتی‌که کارشان را انجام می‌دهند تنش کمتری داشته باشند.

۱۱ خودشان را با افرادی که با آنها هم‌فکر هستند، متحد می‌کنند. آنها اهمیت و ارزش قسمتی ازیک گروه بودن را می‌دانند

۱۲ بلندپرواز هستند و دوست دارند حیرت‌انگیز باشند. آنها هوشیارانه انتخاب می‌کنند تا بهترین نوع زندگی را داشته باشند و نمی‌گذارند زندگی‌شان اتوماتیک‌وار سپری شود.

۱۳ به‌وضوح و دقیقاً می‌دانند که چه چیزی در زندگی می‌خواهند و چه نمی‌خواهند. آنها بهترین واقعیت را دقیقاً برای خودشان مجسم و طراحی می‌کنند به‌جای اینکه صرفاً تماشاگر زندگی باشند.

۱۴ بیشتر از آنکه تقلید کنند، نوآوری می‌کنند.

۱۵ در انجام کارهایشان امروز و فردا نمی‌کنند وزندگی‌شان را در انتظار رسیدن بهترین زمان برای انجام کاری از دست نمی‌دهند.

۱۶ آنها دانش‌آموزان مدرسه زندگی هستند و همواره برای یادگیری روی خودشان کار می‌کنند. آنها از راه‌های مختلفی مثل تحصیلات آموزشگاهی، دیدن و شنیدن، پرسیدن، خواندن و تجربه کردن یاد می‌گیرند.

۱۷ همیشه نیمه‌پر لیوان را می‌بینند و توانایی پیدا کردن راه درست رادارند.

۱۸ دقیقاً می‌دانند که چه‌کاری باید انجام دهند وزندگی‌شان را با از شاخه‌ای به شاخه‌ای دیگر پریدن از دست نمی‌دهند.

۱۹ ریسک‌های حساب‌شده‌ای انجام می‌دهند؛ ریسک‌های مالی، احساسی و شغلی.

۲۰ با مشکلات و چالش‌هایی که برایشان پیش می‌آید سریع و تأثیرگذار روبه‌رو می‌شوند و هیچ‌وقت در مقابل مشکلات سرشان را زیر برف نمی‌کنند. با چالش‌ها روبه‌رو می‌شوند و از آنها برای پیشرفت خودشان بهره می‌برند.

۲۱ منتظر قسمت و سرنوشت و شانس نمی‌مانند تا آینده‌شان را رقم بزند. آنها بر این باورند که با تعهد و تلاش و فعالیت، بهترین زندگی را برای خودشان می‌سازند.

۲۲ وقتی بیشتر مردم کاری نمی‌کنند؛ آنها مشغول فعالیت هستند. آنها قبل از اینکه مجبور به‌کاری بشوند، عمل می‌کنند.

۲۳ بیشتر از افراد معمولی روی احساساتشان کنترل دارند. آنها همان احساساتی رادارند که ما داریم ولی هیچ‌گاه برده احساساتشان نمی‌شوند.

۲۴ ارتباط گرهای خوبی هستند و روی رابطه‌ها کار می‌کنند.

۲۵ برای زندگی‌شان برنامه دارند و سعی می‌کنند برنامه‌شان را عملی کنند. زندگی آنها از کارهای برنامه‌ریزی نشده و نتایج اتفاقی عاری است.

۲۶ درزمانی که بیشتر مردم به هر قیمتی می‌خواهند از رنج کشیدن و بودن در شرایط سخت اجتناب کنند، افراد موفق قدر و ارزش کار کردن و بودن در شرایط سخت را می‌فهمند.

۲۷ ارزش‌های زندگی‌شان معلوم است وزندگی‌شان را روی همان ارزش‌ها بَنا می‌کنند.

۲۸تعادل دارند. وقتی ازلحاظ مالی موفق هستند، می‌دانند که پول و موفقیت مترادف هم نیستند. آنها می‌دانند افرادی که فقط ازنظر مالی در سطح مطلوبی قرار دارند، موفق نیستند. این در حالی است که خیلی‌ها خیال می‌کنند پول همان موفقیت است. ولی آنها دریافته‌اند که پول هم مثل بقیه چیزها یک وسیله است برای دستیابی به موفقیت.

۲۹ اهمیت کنترل داشتن روی خود را درک کرده‌اند. آنها قوی هستند و از اینکه راهی را می‌روند که کمتر کسی می‌تواند برود، شاد می‌شوند.

۳۰ از خودشان مطمئن هستند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *